Kde hledat správné informace o IH?

V době vyhledávání různých informací na internetu, případně se setkávání s informacemi v různých médiích je někdy velmi těžké se orientovat, které informace a názory jsou ty správné.

Obzvláště, pokud se narodí miminko, u kterého se rozvine infantilní hemangiom, mohou být rodiče i nejbližší okolí velmi negativně rozrušeni a některé informace mohou být pro ně zmatečné a zavádějící.

Ve chvílích, kdy se objeví u dítěte infantilní hemangiom, je potřeba věřit týmu lékařů na specializovaných pracovištích, kteří se léčbou infantilního hemangiomu dlouhodobě zabývají.

Tito specializovaní lékaři mají s diagnostikou, sledováním i léčbou infantilního hemangiomu dlouhodobé zkušenosti.

Nebojte se konzultovat své problémy na těchto pracovištích. V případě, že si nejste jisti, zda Vaše dítě nemá hemangiom, který by jej ohrožoval na životě, určitě se na těchto specializovaných pracovištích ihned objednejte.

Včas určená správná diagnóza a následný postup léčby pomůže Vašemu malému pacientovi předejít rizikům a nepříjemným situacím, kterým by musel v budoucnosti čelit.

Stejně tak je dobré se poradit, pokud se dítě, z nějakých důvodů, musí vyrovnávat s dlouhodobými následky v podobě jizev či nějakých tělesných deformit. Nejlépe je kontaktovat dětského psychologa, který dovede poradit, jak některé negativní reakce okolí zvládat.

Existují také pacientské organizace, které nabízejí pomocnou ruku rodičům i dětem s různými druhy onemocnění.

03.00-family

 

Zdroj:

Antaya RJ. Infantile hemangioma. 2007;1-20.